twoj-portret.pl

portret fajumski

portret fajumski

W rzeczywistości, ta karykatura amerykańskich wolności wskazano, co jest plagą Ameryki – utrata korzeni społeczności i wolności (Power Społecznych), zamiast tego zastąpiona dzisiejszym (stan zasilania) kapitalizmu kolesiów.

Murray Rothbard, zmarły dziekan austriackich ekonomistów, napisał w poczęty w wolności:

http://kredytbezbik.net.pl

Albert Jay Nock, w dwudziestowiecznej amerykańskiego filozofa politycznego, widzę historię jako centralnie wyścigu i konfliktu między „siły społeczne” – produktywnego wyniku dobrowolnych interakcji między ludźmi – i władzy państwowej. W tych epok historii, kiedy wolność – siła społeczna – udało się ścigać przed władzy państwowej i kontroli, kraju, a nawet ludzkości kwitły. W tych epokach, gdy władza państwowa udało się dogonić i prześcignąć potęgę społeczną, ludzkość cierpi i odmawia.

Stan zasilania w porównaniu z potęgą społeczną

W sumie, gdzie kwitnie State Moc, Moc społeczna odmawia. Na szczęście jednak jest odwrotnie, jak również. Stojąc na ramionach zarówno Nocka i Rothbarda, widzimy, że społeczeństwo może być zorganizowana wokół dwóch konkurencyjnych wyborów filozoficznych:

1. Stan Zasilanie: z góry na dół dyscypliny zewnętrznej i późniejsza utrata wolności przetrwał.

2. Moc społeczna: oddolne dyscyplina wewnętrzna i późniejsze uporządkowanej wolności cieszył.

Pierwsza opcja to historia prawdziwa natura Ameryki, ponieważ po wojnie domowej, a państwo Moc posuwają się do przodu i Power społeczna w kolejnym spadku. Od 1913 roku, jednak walka stała się obicie run-away z władz państwowych triumfuje w rezerwie federalnej ustawy, zmiany federalnego podatku dochodowego i demokratycznego wyboru senatorów. Prawdę mówiąc, trudno pojąć gorszą mieszankę ustawodawstwa federalnego (na potęgę społeczną) w ciągu jednego roku w jednym państwie niż to, co miało miejsce w Ameryce w tym fatalnym roku 1913.
Artykuł dzięki: