twoj-portret.pl

portret kredkami

portret kredkami

Innymi słowy, 1913 był nie tylko (by użyć Oliver DeMille na Określenie) przesunięcie wolność, to był pogrom wolność. Czekam na książki DeMille za 1913, która precyzuje tych pamiętnego wydarzenia.

Druga opcja to Ameryki (i Zachodu) najlepsza nadzieja na wolność. Ameryka potrzebuje odbudowy społeczności, począwszy, a nie z góry na dół (stan zasilania), ale raczej z dołu do góry (Power Społecznego), w celu ożywienia Amerykę.dietetyk dziecięcy Trójmiasto Siła społeczna jest napędzany przez kapitał społeczny - socjologicznej koncepcji, która odnosi się do wartości stosunków społecznych i roli współpracy i zaufania, aby uzyskać zbiorowe wyniki w dowolnym przedsięwzięciu - parafrazując Robert Putnam w to klasyczna kręgielnia sam. Putnam wyjaśnia kluczową rolę kapitału społecznego "Społeczeństwo charakteryzuje uogólnionej wzajemności jest bardziej efektywne niż nieufnym społeczeństwie, z tego samego powodu, że pieniądze są bardziej wydajne niż barter. Jeśli nie mamy do równowagi każdej wymianie od razu, możemy uzyskać o wiele lepsze rezultaty. Wiarygodność smaruje życia. Częste kontakty między zbiór różnorodnych ludzi ma tendencję do wytwarzania normę uogólnionej wzajemności. " Ponadto Putnam twierdzi: "Czy kapitał społeczny ma zbawienne skutki dla jednostek, społeczności, a nawet całych narodów? Tak, imponująca i coraz więcej badań sugeruje, że połączenia obywatelskich pomóc nam zdrowy, bogaty i mądry. Życie bez kapitału społecznego nie jest łatwo, czy ktoś jest wieśniak w południowych Włoszech lub ubogi w amerykańskim centrum miasta lub dobrze obcasie przedsiębiorcy w dzielnicy high-tech ". Sprawy społeczne kapitałowe, innymi słowy, zarówno osobiście, profesjonalnie, jak i politycznym.

Kapitał społeczny: Turning zassania do Rzeczywistości

Putnam wylicza pięć konkretnych dziedzin, w których zaufanie i zrozumienie oswojenie przez kapitał społeczny pomaga przełożyć aspiracje do realiów:

Artykuł dzięki: koszulki kibicowskie